Úvod  >  BMW technologie

BMW technologie

BMW xDrive pohon všech kol

 

BMW xDrive je prvním proaktivním inteligentním pohonem všech kol. xDrive může podle situace plynule variabilně rozdělovat hnací sílu mezi nápravy. xDrive myslí dopředu tak, že během jízdy neustále kontroluje data elektroniky vozidla – např. otáčky kol, úhel jejich natočení, stáčivou rychlost nebo točivý moment motoru. Podle toho systém rozpozná, zda má účinně zareagovat na sklon k případnému přetáčení nebo nedotáčení. Při sklonu k nedotáčení – přední kola v zatáčce hrozí posunem k vnějšímu okraji zatáčky – směřuje elektronicky řízená lamelová spojka hnací sílu z přední nápravy dozadu, a to v tisícinách sekundy. Při tendenci k přetáčení, tedy když hrozí zadní část vozidla vybočením z dráhy, přesměruje xDrive hnací sílu ze zadní na přední nápravu. Díky propojení s dynamickou kontrolou stability (DSC) jsou navíc minimalizovány zásahy do řízení motoru a brzd. Výsledek: maximální trakce, rostoucí dynamika, lepší držení stopy, nárůst přesnosti řízení a neutrální jízdní chování až po mezní oblast.

BMW Dynamic Drive

Pokrokový koncept podvozku Dynamic Drive uvádí v soulad to, co si původně odporovalo: sportovní agilitu a nejvyšší komfort. To je možné díky maximálně promyšlené technologii podvozku, která podle jízdní situace brání náklonům karoserie vozu v zatáčkách nebo je redukuje, a tím se stará o vysokou stabilitu. Systém garantuje citelný nárůst jízdní bezpečnosti a usnadňuje jízdní chování vozidla. Na dálnicích si cestující při přímé jízdě vychutnávají komfort odpružení, který může být sotva lepší. I zde přitom BMW zvládá dlouhé zatáčky bez nepohodlných bočních náklonů nebo kmitů. Při změně směru jízdy nebo náhlém objíždění překážky Dynamic Drive cíleně ovlivňuje samořízení vozu.

Adaptivní světlomety

adaptivními světlomety již řidič nikdy nezamíří do tmy. Krokové elektromotory otáčejí světlometem až do 15 stupňů doprava nebo doleva do příslušného směru jízdy. Přitom se poloha světlometů kontinuálně a bez prodlevy přizpůsobuje vedení tratě. Výsledek: díky pohyblivým světlometům je viditelnost v zatáčkách téměř zdvojnásobena.

Head Up display

Head Up display zkracuje dobu získávání nejdůležitějších informací až o 50%. Tyto jízdní data (např.: informace navigačního systému, údaje o rychlosti jízdy) jsou promítána přímo do zorného pole řidiče. Speciální optické efekty způsobují, že řidič
má dojem, že se informace vznáší přímo nad kapotou ve vzdálenosti 2 mětrů. Díky tomu se nemusí oko neustále zaostřovat na cestu a na přístrojovou desku. To zvyšuje jízdní komfort a snižuje únavu.

BMW noční vidění

Noční vidění BMW varuje před nebezpečím, které je mimo dosah světlometů. Zrak řidiče je automaticky zaměřován na důležité body: chodce, cyklisty a zvířata na silnici v noci. Noční vidění BMW zaznamená překážky v zorném úhlu 30 stupňů a do vzdálenosti 300 metrů před vozidlem.

Aktivní tempomat a systém varování při vybočení z jízdního pruhu


 

K bezstarostné radosti z jízdy přispívá i aktivní tempomat a systém varování při vybočení z jízdního pruhuAktivní tempomat neustále měří vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla a samostatně udržuje předvolenou vzdálenost.

BMW pneumatiky „runflat“

Nejnebezpečnější situace na silnici mohou nastat v důsledku náhlého poklesu tlaku v pneumatikách. V takové extrémní situaci se vozidlo s běžnými pneumatikami dostává nekontrolovatelně do smyku. Aby se to nemohlo stát, používá BMW pneumatiky nouzového dojezdu „runflat“. Extra silné boční stěny brání při náhlé ztrátě tlaku jejich sklesnutí. Pneumatiky nouzového dojezdu „runflat“ jsou montovány na speciálních ráfcích, které brání vysmeknutí pneumatik při ztrátě tlaku.

iDrive

iDrive umožňuje jednoduché ovládání funkcí v palubním monitoru.Výsledkem je vyšší jízdní bezpečnost díky intuitivní obsluze a rychlejší přístup k základním informacím,
jako je rozhlasová stanice, telefonní číslo, navigační cíle, nastavení klimatizace atd.

NABÍDKA VOZŮ
BMW X5 30d xDrive M Sportpaket
BMW X5 30d xDrive M Sportpaket

kód: 0840019
rok 1. registrace:    nový vůz
výkon: 195 kW / 265 PS
najeté km: 0 km

 
Ceníková cena:   1 952 557 Kč + DPH
Sleva:   330 763 Kč vč. DPH
NAŠE CENA:   1 679 199 Kč + DPH
ZOBRAZIT
BMW X5 M50d
BMW X5 M50d

kód: 0860531
rok 1. registrace:    nový vůz
výkon: 294 kW / 400 PS
najeté km: 0 km

 
Ceníková cena:   2 689 088 Kč + DPH
Sleva:   455 531 Kč vč. DPH
NAŠE CENA:   2 312 615 Kč + DPH
ZOBRAZIT